MUMINKI- małe istotki, które pokochał cały świat :)
MUMINKI

Muminki (szw. Mumintrollen) – fikcyjne istoty ,które zamieszkują pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej autorki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove- Larsa Janssona. Są one odmianą trolli. Pierwsza książka o Muminkach, "Małe trolle i duża powódź" , została opublikowana przez Tove Jansson w 1945 roku, a pierwszy komiks Mumintrollet och jordens undergång zaczął ukazywać się w częściach w 1947 roku w fińsko-szwedzkiej gazecie.

Wszystkie książki o Muminkach odniosły sukces: zostały przełożone na ponad trzydzieści języków. Muminki doczekały się też swojej wersji teatralnej, filmowej, radiowej, telewizyjnej i komiksowej. Świat, w którym żyją Muminki, pełen jest rozmaitych stworzeń – żyją w nim między innymi Paszczaki, Hatiffnatowie czy Mimble- każde z nich ma swój punkt widzenia na świat, swój charakter i temperament.

 


PIERWSZE PROTOTYPY ZABAWEK PRZEDSTAWIAJĄCYCH MUMINKI

 

Te małe stworzonka tak bardzo spodobały się dzieciom na całym świecie, że z biegiem czasu zaczęto wykorzystywać ich wizerunek na wszelkiego rodzaju gadżetach...

 

I tak oto nasi ulubieni bohaterowie mogą znaleźć się na kubku...

 

 

 

w postaci figurek do zabawy...

 

 

 

uroczych maskotek...

 

 

 

 

 a nawet na kuchennych akcesoriach...

 

 

 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN NASZEJ SPECJALNEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ ZNAJDZIECIE MNÓSTWO MUMINKOWYCH ARTYKUŁÓW 

TUTAJ:)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl